Apie našlaičių auginimą

našlaitės1Apie šias nuostabias gėles sukurta ne viena daina ir pasaka. Taip yra todėl, kad žavingos ir nepaprasta įvairove pasižyminčios našlaitės, kurias auginti gali išmokti kiekvienas gėlininkas mėgėjas, negali nepatraukti savo švelnumu, trapumu ir neįprasta žiedo forma, šiek tiek primenančia orchidėjos žiedą.

Yra daugybė našlaičių auginimo būdų, priklausomai nuo jų rūšies.  Našlaitės gali būti vienmetės ir daugiametės. Beje, dažniausiai našlaitės auga apie du metus, o po to jas reikia atsodinti iš naujo.

Jeigu norite, kad našlaitės pražystų pirmaisiais jų pasodinimo metais, to sulaukti galėsite tik rudenį, ir tik tuo atveju, jeigu pasodinsite šias gėles gana anksti. Jeigu norite sulaukti našlaičių žydėjimo pavasarį, jas reikia pasodinti pradedant liepos viduriu ir baigiant rugpjūčio pabaiga (kuo vėsesnis klimatas, tuo anksčiau gėles reikia pasodinti). Be to, svarbu, kad našlaitės nepražystų rudenį, nes tai blogai atsilieps jų žiemojimui.

Našlaitėms pasodinti tiks praktiškai bet kokia derlinga žemė. Skurdžią sodo žemę iš anksto galima patręšti durpėmis arba puvenomis. Jeigu žemę planuojate tręšti šviežiu mėšlu, daryti tai galima ne vėliau kaip pusmetį iki našlaičių pasodinimo.

Kadangi tokioms gėlėms kaip našlaitės nereikia didelio žemių kiekio, jas galima iš karto pasodinti į klombas, taip pat sodinimui galima panaudoti nedideles dėžes аrba gėlių vazonus.

našlaitės2Našlaičių sėklų sodinimui iškasamos 2-3 cm gylio duobutės, viena nuo kitos nutolusios 5 cm atstumu. Į kiekvieną duobutę lygiai ir atsargiai pasėjamos sėklos ir užberiamos žeme. Pasėjus sėklas žemę reikia sudrėkinti purkštuvu, o po to viską reikia uždengti sodo plėvele, kad sudaryti nedidelį šiltnamio efektą.

Apytiksliai po vienos dviejų savaičių, kai pasirodys pirmieji daigai, plėvelę reikia nuimti. Kai pas daigus susiformuos pirmieji visaverčiai lapeliai, našlaites reikia pasodinti taip, kad tarp kiekvienos gėlės būtų mažiausiai 5 cm tarpas.

Vasaros pabaigoje, jeigu sodinate našlaites žydėjimui pavasarį, gėlės persodinamos į pagrindinę jų augimo vietą, kur tarpas tarp kiekvieno krūmelio turi būti 25 cm. Pasodinus į žemę, našlaites reikia užbarstyti apie 4 cm durpių sluoksniu. Jeigu iki žiemos pradžios našlaitės ištįs, ir toliau denkite jas durpėmis, tačiau visiškai gėlių neuždenkite.

Dažniausiai tos našlaitės, kurios auginamos žydėjimui pavasarį, išskleidžia savo žiedus jau gegužės pradžioje.