Puošiame sodą savo rankomis

dekoras4

Bet kuris sodininkas stengiasi originaliai papuošti savo žaliojo kampelio aplinką. Kūrybingam žmogui nesunku savo sodą paversti tikru rojaus kampeliu. Ir visa tai galima padaryti savo rankomis. Toks darbas labai patrauklus ir nereikalaujantis didelių išlaidų.

Pavyzdžiui, ūkiniai pastatai ne visada atrodo patraukliai. Tačiau jų išvaizdą lengvai galima pagerinti pasitelkus vertikalųjį apželdinimą. Neišvaizdžią fasado sieną galima uždengti vijokliniais augalais. Po kurio laiko jie pavirs nuostabiu žaliu kilimu ir labai papuoš namo sieną.

Netikėtas ir įdomus sprendimas gali būti tikra klomba ant namo stogo arba skirtingame aukštyje pakabinti konteineriai su vijokliniais žydinčiais augalais, kurie sukurs nuostabias gyvas kaskadas. Kuriant kompoziciją iš augalų būtina numatyti jų žydėjimo terminus, aukštį, žiedynų ir lapų dydį.

Bet kuriame sode yra tokių vietų, kurias reikia papuošti. Tai gali būti vietovės reljefo ypatumai,  gruntinių vandenų pratekėjimo vietos ir t.t. Iš įvairių duobių, išgraužų, vandens telkinių galima lengvai padaryti dekoratyvinį vandens telkinį arba virš jų pakabinti lengvą tiltelį ant atramų.  Jeigu žemė su kupstais, tada geriausia tokiose vietose įkurti klombas arba padaryti gražią pavėsinę, papuoštą vijokliniais augalais.

Įvairios figūrėlės, statulėlės ir rankų darbo gaminiai padarys jūsų sodą dar labiau nepakartojamą.  Tokių dalykų galima nusipirkti parduotuvėse, tačiau tikras menininkas nepagailės jėgų ir laiko, kad sukurti  unikalų kūrinį savo rankomis. Tokiam sodo papuošimui tiks bet kokios medžiagos, svarbiausia išreikšti savo fantaziją. Tai gali būti seni daiktai, kurie jau seniai jums atitarnavo, arba gamtos elementai, tiesiog gulintys jums po kojomis kerplėšų, akmenų, šakų ir kitų panašių „rakandų“ forma, į kuriuos anksčiau tiesiog neatkreipėte dėmesio.

dekoras1

Pats lengviausias sprendimas gali būti akmenys. Pasinaudodami lauko rieduliais arba stambiu žvirgždu, jūs galite išdėstyti ką tik norite. Be to, akmenis galima ne tik paprastai išdėstyti tam tikru būdu,  bet ir nudažyti juos akriliniais dažais. Tokiu būdu jūs sukursite unikalias figūras, kurių greičiausiai pas nieką kitą nebus. Akmenų ir dažų dėka jūsų sode gali atsirasti tikra vaivorykštė arba sode apsigyvens įvairūs stebuklingi gyventojai, tokie kaip: vėžliukai, ežiukai, sraigės. boružės ir pan.

Labai netikėtu sprendimu taps „veidų“ sukūrimas ant jūsų sodo medžių. Būtų geriausia „veido“ akims, nosiai ir burnai panaudoti  iš medienos arba faneros išpjautas detales,  tokiu būdu „veidas“ atrodys  oriai. Paprastesniam variantui galima panaudoti plastiliną, augalų lapus, sagas, karolius, spalvotą popierių. Vaikai tikriausiai bus sužavėti tokiu sumanymu.

Figūrėles galima sukurti iš smėlio arba cemento. Žinoma, toks dekoravimo būdas yra šiek tiek sudėtingesnis, tačiau truputį pasipraktikavus rezultatai tikriausiai jus nudžiugins.

Kita labai populiari dekoravimo medžiaga yra plastikiniai buteliai, iš kurių galima padaryti gėles, lesyklėles paukščiams, vėjo malūnėlius, žvėriukus ir vabzdžius. Tačiau stenkitės neperkrauti savo sodo įvairiomis dekoratyviomis detalėmis, pasirūpinkite, kad bendra sodo aplinka atrodytų skoningai.