Sodo plėvelės panaudojimas mulčiavimui

mulčiusMulčiavimas naudojamas dirvožemio temperatūrai reguliuoti, siekiant joje išsaugoti drėgmę, taip pat augalų mitybos sąlygų pagerinimui, jų augimui ir vystymuisi reguliuoti. Mulčiavimui galima naudoti įvairias medžiagas, pavyzdžiui, 0,05-0,1 mm storio polietileninę plėvelę.

Tam, kad greičiau pasirodytų ankstyvi daigai, ir norint pagreitinti daržovių, ypač mėgstančių šilumą (baklažanų, paprikų, pomidorų, agurkų, patisonų, pupelių ir moliūgų) augimą, iš karto jas pasodinus ir lengvai prispaudus žemę, visą plotą reikia uždengti polietilenine plėvele. Kad jos nenuneštų vėjas, plėvelės kraštus galima užberti žeme arba pritvirtinti lentjuoste. Pasirodžius daigams, žirklėmis arba peiliuku reikia prakirpti angas augantiems augalams.

Saulės spinduliai per plėvelę šildo žemę ir pagreitina tolesnį daržovių augimą bei vystymąsi. Tokiu būdu derlių galėsite surinkti net 8-12 dienų greičiau nei įprasta. Polietileno plėvelė nuimama esant optimaliai temperatūrai, būdingai kiekvienos rūšies augalams. Toks mulčiavimo būdas pagreitina ir augalų, pasodintų prieš tai sudaiginus, augimą. Šiuo atveju augalus reikia pasodinti į žemę pro iš anksto paruoštas  plėvelės angas tokiu atstumu, kokio reikia tam tikriems augalams, arba po pasodinimo apgaubti plėvele pasodintų augalų tarpueilius.

Šaltu oru, norint pagreitinti sodinukų pasirodymą, jie uždengiami bet kokio pločio plėvele be angų arba tų angų plėvelėje padaroma nedaug, kad po plėvele galėtų cirkuliuoti oras ir turėtų kur nutekėti lietaus vanduo.  Galiausiai plėvelė nuimama masiškai pasirodžius daigams. Tuo atveju, jeigu pastovus šiltas oras prasideda iki daigų  pasirodymo, plėvelę reikia nuimti, nes aukšta temperatūra po plėvele sunaikina daigus ir sodinukus.

Ir dar. Jeigu pasodintus daugiamečius augalus (rūgštynės, rabarbarai, šparagai, peletrūnas ir kt.) sniegui nutirpus uždengsite plėvele 2-3 savaitėms, tai pagreitins jų augimą ir vystymąsi 10 ir daugiau dienų.