Mini sodai kieme, sode ar kambaryje

Kaip įsivaizduojate išsireiškimą „sodas sode”? Tikriausiai nelabai aišku, ką tai galėtų reikšti. Viskas paprasta, nors skamba keistokai. Galbūt pastebėjote, jog kuriant įvairiausias grožybes savo sode, kartais norisi kurti taip, lyg tai būtų sodas, tarsi atplaukęs iš pasakos. Kartais sodo plotas per didelis tokiai pasakai sukurti, o medžiagų reikia vis daugiau, ir nėra garantijos, kad viskas pavyks puikiai, todėl kaip repeticiją galima įsirengti mini pasaką savo sode. Tai puikus užsiėmimas ir laiko praleidimas tiek jums vieniems, tiek žaidžiant visai šeimai ar vaikams. Juk kiekvienos reikiamos naujos detalės galima ieškoti visiems drauge. Tokių sodų galima prisidaryti įvairiausių dydžių, skirtingų stilių, kad kiekvienas šeimos narys būtų patenkintas. Taigi, kokie tie sodai ir kaip juos pasidaryti?

Vien pavadinimas „mini sodai” jau nusako mažą jų dydį. Galite daryti ir didesnius, kiek leidžia jūsų fantazija, bet vistiek tai liks tik mini sodelis, neužimantis žymesnės sodo ar kiemo, o gal ir kambario dalies. Tokie sodai gali būti kuriami pintuose krepšeliuose, įvairiausio pobūdžio, stiliaus ir spalvų vazonuose. Vazonai gali būti plastmasiniai, moliniai, apipinti įvairiausiomis šakelėmis ar dekoruoti akmenukais. Viskas tinka, kas galėtų būti panaudota, sukurti mažam gamtos kampeliui, kuriame gyvena nykštukai ir kiti maži žmogeliukai, nusileidę tiesiai iš pasakos. Būtų puiku, jeigu indas, kuriame kursite mini sodelį, labai nekonfrontuotų su paties sodo stiliumi.

Galima kurti ir paprasčiausiame didelės talpos kibire ar net bačkoje, jei tokią turite. Kaip jau minėta, tokiam sodui reikės įvairiausių mažų detalių. Pažvelkite, ką randate namuose. Jei turite vaikų, tikriausiai lengvai atrasite mažų, mielų žaisliukų ar namelių, kuriuos galėtumėte panaudoti. Taip pat žaislų pasaulyje galite pasisemti netikėtų idėjų. Aišku, įvairiausių mažų detalių galite rasti sodo ar statybinių prekių parduotuvėse. Pažiūrėkite taip pat, ką turite virtuvėje, galbūt ten rasite mažas stiklinaites, kurios gali tapti bačkutėmis lietaus vandens lašams surinkti jūsų mini sode. Sodo takeliams naudokite akmenukus. Jie gali būti pirktiniai ar surinkti savame kieme, tai priklauso nuo jūsų paieškų ir kokį sodą kuriate.

mini sodas kibire

Jeigu nerandate norimo daikto savo mini sodui, pasidarykite jį. Pavyzdinėje nuotraukoje yra parodyta kaip paprastai, iš vielos, galima išlankstyti miniatiūrinę kėdutę su mažu staleliu.

miniatiūrinė kede sodelyje

Galima pasidaryti ir visą suolelį.

mini suoliukas sodelis krepsyje

Vietoj tvoros, susmaigstykite mažų šakelių, tai atrodys labai mielai.

mini namelis kiemas vazone

Tokiems sodams naudokite augalus, kurie nėra labai lepūs ir greit dauginasi. Galite naudoti ir paprasčiausias samanas vietoj žolės.

mini sodelis krepsyje

Jeigu norite medžių savo mini sode, pasodinkite kokį nors mažą krūmelį. Kurkite sodą ir pamatysite, ko dar jums gali prireikti, ilgainiui atsiras vis naujų idėjų, ir visas jas stenkitės įgyvendinti. Kurkite ir sodo baseinėlius, kuriuose žvejos maži pasakų herojai.

baseinelis mini sodelyje

Pažvelkite į nuotrauką žemiau, kaip taikliai ir natūraliai sukurtas visas kaimelis, su kaimynais, atskirais namais, pastatytais iš kerpių ir netgi paukščiais, kuriuos galite nupiešti.

medinis namukas mini sodelyje

Na, o jeigu ši idėja jus labai sužavėjo ir jums tikrai neužtenka tokio mažyčio sodo, galite tam paskirti ir visą savo gėlyną, kuriame įrengtumėte ištisą mini sodą.