Sedula
Geltonžiedė sedula (Cornus mas L.) vertingas, uoginis, dekoratyvinis, išaugantis iki 5-6 m aukščio krūmas. Pražysta dar balandžio mėnesį smulkiais geltonais žiedais, sukrautais skydeliuose. Vaisius su kauliuku, ovaliai pailgas, sveria 1,1-2,7 g, tamsiai raudonas. Prinoksta rugsėjo pirmoje pusėje. Minkštimas gležnas, sultingas, saldžiai rūgštus, truputį aitrus, kvapnus. Vaisiuose yra apie 7% cukrų, apie 3% rūgščių, 0,6- 0,9% pektino, apie 1% mineralinių medžiagų, vitamino C iki 55 mg%.
Kauliukų branduoliai valgomi, turi apie 34% riebalų. Vaisiai vartojami švieži ir tinka įvairiam, perdirbimui.
Geltonžiedė sedula laibai derlinga. Gausiai pradeda derėti 10-ais augimo metais. Dera kasmet. Ištverminga žiemą. Dirvai nereikli, bet jai geriausiai tinka derlinga, kalkių turinti giliai sukultūrinta dirva, saulėta vieta.
Dauginama sėklomis, šaknų atžalomis bei auginiais. Sėklos dygsta tik antrais metais. Į nuolatinę vietą tinka sodinti dvimečiai sėjinukai, išaugę iki 40-50 cm aukščio, kas 2,5-3 m atstumais.
Geltonžiedė sedula augintina ne tik kaip vaisinis, bet ir kaip dekoratyvinis augalas, puošnus ankstyvais žiedais, kurie išsiskleidžia dar nepasirodžius lapams. Vasaros pabaigoje žaliame lapų fone beraudonuoją vaisiai gražiai atrodo. Anksti pavasarį, pirma kitų sodo augalų, bitėms teikia nektarą ir žiedadulkes.