Kaip sukurti gražias klombas su rožėmis

Dėl spalvų kombinacijos, kvapo ir sezoninio žydėjimo, rožės yra vienas iš įspūdingiausių ir dėkingiausių pasirinkimų klombų sodinimui. Taip pat, rožių kryžminimui pažengus į priekį, dabar jas auginti tapo lengviau nei bet kada.

Išsirinkite tinkamą vazoną. Svarbiausia – dydis. Įsitikinkite, kad vazonas ne per mažas, o jeigu abejojate, geriau rinkitės didesnį. Daugiau vietos leis šaknims laisvai augti. Taip pat įstikinkite, ar visi vazonai turi bent vieną drenažo angą (tai padės išvengti šaknų puvimo).  Nedėkite lėkštučių po vazonu; vietoj to, padarykite indui “kojeles”, kurios kilstelės jį nuo bet kokio paviršiaus ir garantuos tinkamą drenažą.

Parinkite tinkamą žemę. Rožėms labiau tinka gerai išdžiovinta dirva. Reklamuojami dirvos mišiniai tiktų, tačiau jie linkę per greitai išdžiūti. Jei norite stabilizuoti mišinį ir prailginti drėgmę dirvoje, įmaišykite šiek tiek žemės iš savo sodo. Vaziniai augalai reikalauja daugiau vandens, organinių medžiagų ir trąšų nei augalai, augantys žemėje.

Išsirinkite tinkamą vietą. Prisiminkite, jog rožės mėgsta saulę ir gerą oro cikuliaciją. Kadangi vazonai yra paslankūs, pabandykite pastatyti juos keliose vietose, kol rasite tinkamą.

Mąstykite “vertikaliai”.  Pasodinkite rožių krūmą klombos  centre, o jos pagrindą apsupkite taip vadinamais augalais “užpildytojais” ir “pabirtukais”. Aukštas rožių krūmas patraukia akį ir taip erdvei suteikia aukščio įspūdį; kuomet “užpildytojai” ir “pabirtukai” dengia pagrindą ir akcentuoja pačią klombą.

Strategiškai sugrupuokite augalus. Su rožėmis augti parinkite tokius augalus, kurie reikalauja tiek pat šviesos ir vandens, kaip ir jos. Sekliai įsišakniję “užpildytojai” yra tinkamiausi, kadangi jų šaknys nesivaržys su ilgomis rožių šaknimis. Išbandykite tokius daugiamečius kaip saldusis laibenis, lobelia, arba mažesnes vaistažoles: čiobrelį, dekoratyvinį raudonėlį.

Nepamirškite lapijos. Sumaišykite spalvingus augalus su įvairiaspalviais žalialapiais tam, kad sukurtumėte intensyvesnį, trimatį efektą. Mažesni, įvairiaspalviai gebenių lapai atrodo puikiai, o augdami pasipila pro talpyklų kraštus.

Apžiūrėkite vazonus. Parinkite skirtingų dydžių ir formų vazonus, pagamintus iš tų pačių medžiagų arba panašių spalvų tam, kad sukurtumėte papildantį, vientisą vaizdą.