Auginame ankstyvuosius aguročius

agurotisGerą ankstyvųjų aguročių derlių galima surinkti tik iš kompostinių lysvių. Įprastoje žemėje aguročių vystymasis ir augimas vyks kur kas lėčiau.

Tokia kompostinė lysvė paprastai yra daroma iš pernykščių lapų, todėl apsirūpinkite jais nuo rudens. Taip pat šiai lysvei gerai tinka bulvienojus. Kompostinė lysvė taip pat užpildoma ir kompostu, kuris peršuto praėjusiais metais.

Būsimoji kompostinių lysvių vieta darže turi būti saulėta. Gerą įtaką ankstyviesiems aguročių sėjinukams daro serbentų, slyvų, putinų ir jaunų vaismedžių kaimynystė. Be to, kompostinė lysvė, kuri įrengta tokiose daržo ar sodo vietose, gerai praturtins žemę ir prikvies gausybę naudingų gyvų dirvos purentojų.  Kad į žemę geriau patektų oras, išdėstykite kompostą ant sausų piktžolių viršaus arba pernykščių topinambų, šparagų arba kukurūzų stiebų. Jiems padedant vasarą jūs galėsite perkratyti kompostą.

Kompostinės lysvės geros tuo, kad iš jų gaunamas derlius yra kur kas didesnis, negu iš paprastos žemės. Kadangi aguročiai yra labai šilumą mėgstančios daržovės, tai šiluma, kurią išskiria pūvančios komposto dalys, yra labai naudinga bręstantiems aguročiams. Jie greičiau vystosi ir anksčiau subręsta.  Be to, komposte yra visos būtinos aguročiams maistingos medžiagos, kurios leidžia apsieiti be papildomo tręšimo, taip taupant pinigus ir laiką. Tuo tarpu čia auginamos daržovės išauga ekologiškai visiškai švarios.

Suformavus kompostines lysves, padarykite jų centre duobes žemei arba žemės ir komposto mišiniui. Panaudokite vienai duobei apie kibirą žemės. Po šio darbo kompostinės lysvės ankstyvųjų aguročių auginimui bus visiškai paruoštos.