5 klausimai, į kuriuos turėtumėte atsakyti prieš pirkdami lauko pavėsinę

Šiltuoju sezonu kone kiekvienas iš mūsų mėgsta leisti laiką kieme ar sode – tam, kad pasisėdėjimai būtų dar malonesni, dažnai pastatomos ir lauko pavėsinės. Šie statiniai puikiai apsaugo nuo vėjo ar kaitrių saulės spindulių, tačiau nusprendus įsigyti tokį gaminį, tenka susipažinti su itin plačia pavėsinių įvairove. Jei sunku nuspręsti, kuri iš jų namams tiks geriausiai, atsakykite sau į kelis esminius klausimus – jie padės priimti galutinį sprendimą.

lauko pavesine

Kokia bus pavėsinės paskirtis?

Pavėsinėje planuojate leisti laiką su draugais, ketinate ją naudoti kaip užuovėją kepant grilio patiekalus, o gal norite, kad šis statinys atstotų jaukią terasą? Logiška, kad nuo šio atsakymo priklausys ir tolimesni pasirinkimai, todėl turėtumėte labai tiksliai įsivardinti savo lūkesčius.

Žinoma, pavėsinė galės atlikti ir kelias paskirtis – ypač tuomet, jeigu ruošiatės ją pritaikyti patogesnei kasdienybei. Tačiau, jeigu, pavyzdžiui, planuosite didesnę šventę, aktualesnis bus puošnus pavėsinės dizainas, o jeigu ieškosite statinio kepsninėms, labiau koncentruositės į tvirtą ir patikimą konstrukciją – štai dėl ko svarbu išsigryninti prioritetus.

Kiek vietos pavėsinei galite skirti?

Pagalvokite, kurioje vietoje galėtumėte pastatyti pavėsinę taip, kad ji neužstotų gražaus vaizdo, netrikdytų patogaus praėjimo ir galėtų būti tvirtinama ant pakankamai lygaus paviršiaus. Suradę visas šias sąlygas atitinkančią erdvę, turėtumėte ją išmatuoti ir tuomet tiksliai žinosite, kokios yra Jūsų galimybės. Šis aspektas ypatingai aktualus tiems, kurie negali pasigirti itin erdviu sodu. Vargu, ar labai džiaugsitės šiuo pirkiniu, jei jam teks paaukoti visą ir taip nedidelį kiemo plotą, o šalia nebetilps nei hamakai, nei bet kokie kiti lauko baldai.

Ar jau esate įsigiję lauko baldus?

Svarstydami dėl tinkamiausio lauko pavėsinės dydžio, turėtumėte atsižvelgti ir į baldų matmenis: jei naujo komplekto pirkti neketinate, vertėtų įsitikinti, ar visus juos patogiai išdėstysite šio statinio viduje. O jeigu jų dar neturite, galite susikoncentruoti į pavėsinės matmenis: baldus prie jų tikrai nesunkiai priderinsite – tuo labiau, kad jų pasirinkimas šiuo metu ypatingai platus.

Kokios spalvos vyrauja Jūsų eksterjere?

Lauko pavėsinės būna įvairių stilių ir spalvų, tad siekiant sukurti jaukią ir vientisą kiemo aplinką, pravartu jų dizainą derinti prie kitų kieme esančių elementų – ypač tuomet, jei šį statinį planuojate naudoti visą sezoną. Apžvelkite savo kiemo aplinką: jei eksterjeras yra pakankamai blankus, jį galite pagyvinti ryškesniais atspalviais, tačiau jeigu spalvingų sprendimų čia nestinga, nesuklysite pasirinkę šiek tiek blankesnę, dėmesio neatkreipiančią pavėsinę.

Kiek investuosite į šį pirkinį?

Tai paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus klausimas – atsakę į jį, galėsite ženkliai susiaurinti savo paieškas. Pavėsinių kainos gali skirtis net keliais kartais: joms įtakos turi medžiagų kokybė, dizainas ar netgi gamintojas, todėl net ir išleisdami mažiau galite įsigyti pakankamai patvarią ir patikimą prekę. Gausus lauko pavėsinių asortimentas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atsakę į šiuos klausimus ir apgalvoję pagrindinius aspektus, gana lengvai nuspręsite, kokios lauko pavėsinės reikėtų ieškoti. Rinktis tikrai yra iš ko, tad galite būti tikri – bet kokios Jūsų vizijos ir lūkesčiai bus įgyvendinti su kaupu!