Kaip pasirinkti tinkamiausią motobloką?

Jei gyvenate nuosavame name, turite jums priklausantį sodą, daržą ar sodybą, tai, būtų galima išvardinti ne vieną dešimtį darbų, kuriuos gali tekti padaryti. Vis tik, norint juos atlikti, gali prireikti įvairių priemonių bei technikos. Vienas iš galimų sprendimų yra motoblokas, kurį naudodami, lengvai ir greitai atliksite daug įvairių darbų: išarsite ar išakėsite žemę; nukasite bulves; sušluosite šiukšles, statybines atliekas; nustumsite sniegą; nupjausite žolę ir pan. Be to, jei prieš šio įrenginio pritvirtinsite priekabą, galėsite vežioti įvairius daiktus. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad šiandien motoblokai sudaro nemenką pasirinkimą. Tad, kaip pasirinkti tinkamiausią? Siūlome keletą naudingų patarimų.

kastuvas dirva

Darbinio ploto svarba

Siekiant išsirinkti tinkamiausią motobloką, ypač svarbu atkreipti dėmesį į darbinį plotą. Būtent šis parametras nusako, kokį lauko plotą vienu metu gali aptarnauti įrenginys. Kuo daugiau žemės turite, tuo didesnis turėtų būti darbinis plotas.

Galingumas

Variklio galingumas – taip pat ne ką mažiau svarbus parametras. Atminkite, kad kuo didesnis šis rodiklis, tuo našiau dirba įrenginys. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, kada ir kokio galingumo motoblokas yra geras pasirinkimas, galima pateikti štai tokį pavyzdį: jei turite 8 – 10 arų žemės lauką, reikėtų rinktis ne mažesnio, kaip 3 – 3,5 AG variklio galingumą įrenginį. Žinoma, galima, rinktis ir mažesnio galingumo motobloką, tačiau juo darbas užtruks ilgiau.

Svoris

Dar vienas dėmesio reikalaujantis parametras, yra svoris. Pagal jį įvardinančius skaičius galima orientuotis, ar nekils sunkumų, norint perkelti įrenginį iš vienos vietos į kitą; ar lengva bus jį aptarnauti. Belieka tik pridurti, kad nepamirštumėte ir dar vienos detalės: daug sveriantys motoblokai nėra geras pasirinkimas, norint dirbti smėlį ar lengvą juodžemį – tokiu atveju, įrenginys tiesiog pradės klimpti, tad darbas reikalaus daugiau pastangų bei laiko. Taigi, planuojant dirbti išvardintų tipų dirvožemius, geriausia rinktis motoblokus, kurių svoris nebūtų didesnis nei 50 kg. Na, o, jei planuojate dirbti molį ar kietą gruntą, tuomet galite rinktis ir 100 kg ar daugiau sveriančius motoblokus.

Komplektacija

Atsakingai įvertinkite ir įrenginio komplektaciją. Ji sufleruoja, kokius darbus galėsite atlikti neįsigydami papildomų priedų.

Bėgių skaičius

Brangiau kainuojantys, universalūs motoblokai paprastai turi 4 bėgius, iš kurių 3 yra skirti varymui į priekį, 1 – atgal.

Kultivavimo plotis

Jei jums reikalingas toks motoblokas, kuriuo galėtumėte kultivuoti, tuomet atsakingai įvertinkite ir kultivavimo plotą. Jei ruošiatės kultivuoti nedidelį žemės lopinėlį, tokiu atveju puikiai tiks įrenginys, kurio kultivavimo plotis siekia 50 cm ir, priešingai: jei planuojate kultivuoti didelius žemės plotus, rinkitės įrenginį, turintį didesnį bei 50 cm kultivavimo plotį. Dideliems plotams apdirbti pasirinkę įrenginį, kurio kultivavimo plotis siekia 50 cm ar daugiau, sutaupysite ne tik laiko, bet ir degalų.

Universalumas

Šis aspektas – taip pat labai svarbus. Atminkite, jog pasirinkę universalų motobloką, sutaupysite ir laiko, ir pinigų, nes nebereikės ieškoti ir leisti pinigų kitokiai įrangai. Kita vertus, labai svarbu įvertinti ir individualius poreikius, planuojamos dirbti žemės plotą, tipą ir t.t.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad siekiant pasirinkti tinkamiausią motobloką, reikėtų ypač atsakingai įvertinti gaminio svorį, galingumą, darbinio ploto svarbą, komplektaciją, bėgių skaičių, kultivavimo plotą, universalumo klausimą, dirvožemio tipą.

B-a.eu – internetinė parduotuvė yra idealus pasirinkimas planuojantiems įsigyti motobloką. Čia jūsų laukia kokybiškų, modernių motoblokų asortimentas. Įsigijus vieną iš šių darbų, sodo, daržo lauko darbai ne tik bus atliekami lengvai bei sklandžiai, bet ir taps tikru malonumu.