Kokius purkštuvus rinktis daržo ir sodo laistymui?

Artėjant šiltajam metų laikui dažnas susimąsto, kad metas pasirūpinti kokybiška laistymo sistema, siekiant užtikrinti paprastesnį lauko augalų aprūpinimą vandeniu. O rinkoje susidūrus su didele pasiūla kyla klausimas, kokie purkštuvai žemės ūkiui, sodui, daržui, gėlynui yra geriausi? Padėsime apsispręsti.

purkstuvai zemes ukiui

Laistymo purkštuvai vejai

Vejos priežiūrai ir laistymui puikiai tinka iššokantys laistymo purkštukai, kurie dar ir atrodo labai dailiai. Šie purkštukai gali būti dvejopi: turbininiai arba statiniai. Pastarieji tiks nedideliems plotams. O štai turbininiai iššokantys purkštukai tiks net ir gana dideliems plotams. Galima pasirinkti purkštukų galingumą, priklausomai nuo asmeninių poreikių.

Jei vejoje įrengtas alpinariumas, gėlynas, verta pagalvoti ir apie mikropurkštuvo įsigijimą. Tai puikus prietaisas laistyti ypatingos priežiūros reikalaujančius želdinius. Negana to, šio tipo purkštuvai dar atlieka ir estetinę funkciją – sode sukuria dirbtinio rūko efektą, nedidelę dulksną, kuri atrodo įstabiai, ypač apšviesta saulės.

Purkštuvai žemės ūkiui

Žemės ūkyje laistymo sistemos yra tiesiog nepamainomos, leidžiančios sutaupyti ne tik daug brangaus laiko, bet ir kaštų. Negana to, laistymo sistemos leidžia sparčiai sureaguoti į orų pokyčius ir neleisti augalams pajusti sausros, užsitęsusių karščių daromos žalos. Greičiausiai nė nereikia sakyti, kad tinkamai sumontuota laistymo sistema žemės ūkyje svariai prisideda prie derliaus gausos ir kokybės.

Tad kokie purkštuvai žemės ūkiui geriausi? O geriausi yra tie, kurie parinkti tinkamai. Jie gali būti mažo našumo, vidutinio arba didelio. Mažo našumo purkštuvai bus labai geras pasirinkimas jautresniems augalams arba jauniems, pažeidžiamiems, taip pat daigams.

Vidutinio našumo purkštuvus rinkitės augalams, kurie nėra labi lepūs ir kurių nereikia perdėtai saugoti, bet atitinkama priežiūra ir atsargumas dar reikalingi, pavyzdžiui, dėl silpnesnių kotelių.

Didelio našumo purkštuvai žemės ūkiui bus geriausias pasirinkimas tada, kai yra poreikis laistyti tolygiai, o augalai jau yra tvirti. Šie purkštuvai leis vienu metu laistyti net labai didelius žemės ūkio plotus, taip vandeniu bei vitaminais aprūpinant savo auginamus augalus. Atkreipkite dėmesį, kad didelio našumo purkštuvai reikalauja aukšto slėgio ir daug vandens, todėl svarbu paskaičiuoti, ar Jūsų vandens siurblys aprūpins reikiamu kiekiu. Kitu atveju, esant mažam slėgiui arba per mažam kiekiui vandens didelio našumo purkštuvai neatliks savo funkcijos.

Universalus sprendimas

Jei reikia praktiško ir patogaus purkštuvo sodui, daržui, kieme augantiems augalams, tai kilnojami, nešiojami ar įsmeigiami purkštuvai bus labai geras sprendimas. Šio tipo purkštuvai laistymui yra itin funkcionalūs, jų pozicija ir srovės stiprumas bei tipas leis patogiai ir lengvai palaistyti tiek didesnius sodo plotus, tiek daržą, gėlynus ar atskiras gėles, vaismedžius, vaiskrūmius ir visa, kas auga, žaliuoja, žydi ir duoda derlių Jūsų aplinkoje.

Galite rinktis nešiojamus purkštuvus, pistoletus, o jei norite labiau atsiriboti nuo laistymo proceso ir tą laiką išnaudoti kitiems darbams buityje, sode, ar darže, tai pasirinkite pastatomus purkštuvus.

Įvertinkite savo poreikius, augalus, kuriuos norite aprūpinti vandeniu, ir išsirinksite tinkamiausią purkštuvą.