Sodo prekės – į pagalbą šiuolaikiniam entuaziastingai nusiteikusiam sodininkui ir daržininkui

Turbūt jau prigimtyje užkoduota informacija, jog gamta – kiekvieno mūsų namai. Tiesa, žvelgiant į aktyvų žmogaus gyvenimo ritmą bei užimtumą, akivaizdu, jog laisvo laiko, kurį, pabėgę nuo visų darbų ir pareigų, galėtume skirti buvimui tikroje gamtoje, pavyzdžiui, miške ar prie ežero, natūralių poreikių, kylančių iš vidaus patenkinimui tikrai nepakaktų. Tad žmonės, kurdami gerbūvį savo namų teritorijoje, nėra linkę viską iškloti betoninėmis trinkelėmis, kad ir kokios šio praktiškos bei lengvai prižiūrimo bebūtų. Didesnis ar mažesnis, tačiau kone kiekvienų namų projekte ar dar tik tolimoje vizijoje vietos atranda ir sodas. Kaip atrodo šiuolaikinių žmonių sodas bei kaip tinkamai parinktos sodo prekės (meistrokodas.lt/sodo-prekes) gali dar labiau prisidėti šį puoselėjant bei kuriant teigiamą patirtį?

Šiuolaikinis sodas: koks jis?

Išgirdę žodį „sodas“, tikėtina, galite įsivaizduoti, kiek tik akys užmato, toli besitęsiančias, eilėmis susodintų vaismedžių plantacijas. Ar bent didesnę teritoriją, įprastai plytinčią aplink sodybas kaime. Deja, jei esate naujakurys, ieškantis, kurioje vietoje, idealu, užmiestyje, „֧suleisti šaknis“, tikriausiai jau spėjote sužinoti, koks brangus šiandien yra pats mažiausias žemės plotelis (brangus ne tik sentimentų prasme, bet ir pinigine išraiška). Galiausiai, žmonės, norintys gyventi tvarkingoje, išpuoselėtoje aplinkoje, realiai vertina savo užimtumą bei suvokia, jog, kuo didesnė žalioji teritorija aplink namus bus, tuo daugiau priežiūros šiai reikės skirti. O juk vergauti, pavyzdžiui, pjaunant žolę ar puoselėjant gėlynus, nesinori net ir labiausiai gamtą mylinčiam žmogui…

Tad, natūralu, tai ir yra pagrindinės priežastys, lemiančios, jog šiuolaikinio sodo vaizdas gerokai pasikeitęs.  Vieniems sodas yra veja, kurioje auga vienas kitas vaismedis ar vaiskrūmis, pavyzdžiui, šilauogės, kurios šiuo metu – ant bangos. Kitiems – spygliuočių, augalų bei, pavyzdžiui, akmenų kompozicija, puošianti pagrindinį įėjimą ir suteikianti šiam išskirtinumo iš kitų, neretai vizualiai identiškai atrodančių namų.

Tiesa, vis daugiau jaunų žmonių, net ir gyvenančių didmiesčiuose ar netoli jų, į savo sodo viziją įtraukia ir nedidelę lysvelę ar net šiltnamį. Aišku, naivu tikėtis, jog iš nedidelio plotelio galima tikėtis gausaus daržovių derliaus,  kurio pakaks ir visas šiltajam sezonui. Tačiau ir ryšulėlis ridikėlių, gūžė salotų, prieskoninių augalų pundelis, savomis rankomis užauginti agurkėliai ar pomidorai, puikiai „sueinantys“ prie vasariško šašlyko – puiki motyvacija, stumianti ir toliau judėti į priekį su savo svajonių sodo projektu. Sodas ne tik puošia mūsų namus, bet ir gali tapti visą šeimą vienijančia laisvalaikio veikla ar savotiška terapija, padedančia atitrūkti nuo įtemptos, varginančios kasdienybės.

Sodo prekės – į pagalbą šiuolaikiniam sodininkui bei daržininkui

Rinkoje siūlomos sodo bei daržo prekės gali prisidėti prie kuriamo projekto įgyvendinimo, paverčiančio šį kur kas lengvesnes, malonesne ir netgi, derliaus prasme, rezultatyvesne veikla. Į sodo darbus ketinančių kibti rimčiau dėmesio sulaukia šiltnamiai bei pakeliamos lysvės. Lyginant su analogišką funkciją atliekančiais daiktais, kuriuos esame įpratę matyti kaimuose pas senelius, šie atrodo nepalyginamai estetiškiau ir, užuot buvę tarsi svetimkūnis greta šiuolaikinio eksterjero statinių, harmoningai šiuos papildo.

Komposto dėžė, vandens rezervuarai ir talpos, sodo krepšiai, medžių kamienų apsaugos, karučiai, skirtingas funkcijas atliekantys sodo ir daržo įrankiai ar net dekoratyvinės gyvatvorės: tik nedidelė dalis prekių, galinčių atkreipti jūsų dėmesį. Savaime suprantama, jog, norint išlaikyti tvarką bei estetiką nedidelio ploto sodelyje, kyla daug praktinių problemų, pavyzdžiui, kur dėti visą šio priežiūrai skirtą inventorių. Išeitis – dekoratyviai atrodančios daiktadėžės ar sodo įrankių nameliai.

Sodo prekių rinka gali prisidėti prie pačių įvairiausių jūsų idėjų sodo bei daržo kūrimo ir puoselėjimo atžvilgiu. Svarbiausia, jog žinotumėte, kur kreiptis ir nevaržytumėte savo fantazijos.